Αγιασμός σχολικής χρονιάς 2014-15

Την Πέμπτη 11 Σεπτεμβρίου 2014 πραγματοποιήθηκε ο αγιασμός στο χώρο του σχολείου. Με μεγάλη χαρά, αγωνία, λαχτάρα και προσμονή ξαναβρεθήκαμε όλοι μας, γονείς - μαθητές και εκπαιδευτικοί, παλαιοί και καινούριοι στο γνώριμο και αγαπημένο χώρο του σχολείου μας.

Μετά τον αγιασμό από τον ιερέα πατέρα Γεώργιο, διαβάστηκαν οι χαιρετισμοί του Υπουργού Παιδείας κ. Α. Λοβέρδου και του Περιφερειακού Διευθυντή Εκπαίδευσης Πελοποννήσου κ. Π. Μισθού και ακολούθησε η ομιλία της Διευθύντριας του σχολείου κ. Βόγλη με ευχές για μια δημιουργική σχολική χρονιά. Όμως η έκπληξη ήρθε στο τέλος από την κ. Ματζώρου, εκπρόσωπο του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων, η οποία παρέδωσε ένα φορητό υπολογιστή  και ανακοίνωσε την προσφορά ενός βιντεοπροβολέα (τον οποίο παραλάβαμε την 1η Οκτωβρίου 2014), χρόνιο αίτημα των εκπαιδευτικών του σχολείου μας. Τα μηχανήματα αυτά αγοράστηκαν με χρήματα που συγκεντρώθηκαν  από τη λαχειοφόρο αγορά που πραγματοποιήθηκε κατά τη διάρκεια της γιορτής λήξης του σχολικού έτους 2013-14. Τους ευχαριστούμε πολύ για την ευγενική τους προσφορά και ευχόμαστε καλή συνεργασία !!!!

Κ α λ ή    σ χ ο λ ι κ ή    χ ρ ο ν ι ά ! ! !