Οι γλάροι της HELMEPA εξορμούν!!!(2014-15)

Στις 9 Οκτωβρίου 2014 στα πλαίσια της εβδομάδας καθαρισμού των ακτών το προσωπικό της LAMDA Flisvos Marina Α.Ε. μέλος της HELMEPA σε συνεργασία με τα μέλη της Παιδικής Helmepa του Δημοτικού Σχολείου Λεχαίου και τους εθελοντές εκπαιδευτικούς , πραγματοποίησαν καθαρισμό της παραλίας Λουτρακίου. Τους εθελοντές καλωσόρισε και ευχαρίστησε για την εθελοντική τους πρωτοβουλία ο Αντιδήμαρχος Καθαριότητας και περιβάλλοντος Σ. Πέρρας.

Τα γλαρόπουλα με ενθουσιασμό ρίχτηκαν στη δουλεία ξεσηκώνοντας την παραλία με τα συνθήματά τους και τις χαρούμενες φωνές τους ,παρόλο τον τρελό!! αέρα  που είχε.

Οι εθελοντές-μαθητές με τη δράση τους αυτή ανέδειξαν την αξία του '' Εμείς" και έστειλαν ένα αισιόδοξο μήνυμα για καθαρές θάλασσες και άκτες.

ΤΗΣ HELMEPA ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ                                ΘΑΛΑΣΣΑ ΚΑΘΑΡΗ

ΑΡΧΙΖΟΥΝ ΠΑΛΙ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ                      ΚΟΧΥΛΙΑ ΒΡΙΣΚΩ ΣΤΗ ΣΤΙΓΜΗ

Και φυσικά .... φωτογραφίες!!