Αρχική σελίδα Δραστηριότητες- Προγράμματα Πέμπτη τάξη Παρουσίαση Περιβαλλοντικού προγράμματος της HELMEPA

Παρουσίαση Περιβαλλοντικού προγράμματος της HELMEPA

Την Παρασκευή 23/10/2015 η HELMEPA διοργάνωσε στο Δημοτικό Θέατρο Κορίνθου έκθεση με θέμα " Θαλάσσιο περιβάλλον, Ναυτιλία και Επιστήμες". Η Ε΄τάξη του σχολείου μας ήταν επίσημα προσκεκλημένη για να παρουσιάσει το περιβαλλοντικό πρόγραμμα που εκπόνησε το σχολικό έτος 2014-15, με τίτλο " Ο Κορινθιακός Κόλπος και η μόλυνσή του"

Η παρουσία όλων των μαθητών ήταν άψογη και δέχτηκαν πολλά συγχαρητήρια όχι μόνο από τους επίσημους προσκεκλημένους , τους υπεύθυνους της HELMEPA αλλά και από τους γονείς που παρευρέθηκαν στην εκδήλωση. Στο τέλος η HELMEPA βράβευσε εκπαιδευτικούς και μαθητές για την προσπάθεια αυτή . Ελπίζουμε στο μέλλον να ακολουθήσουν και άλλες τέτοιες συμμετοχές.