Αρχική σελίδα Νέα - Ανακοινώσεις Οι συγγραφείς Γ. Μπάρτζης και Δ. Στίκα στο σχολείο μας

Οι συγγραφείς Γ. Μπάρτζης και Δ. Στίκα στο σχολείο μας

Την Πέμπτη 3-4-2014 στο σχολείο μας συνέβη κάτι που περιμέναμε πάρα πολύ καιρό. Μας επισκέφθηκαν οι συγγραφείς - εκπαιδευτικοί κ. Γιάννης Μπάρτζης και κ. Δέσποινα Στίκα.

Οι μαθητές χωρίστηκαν σε δύο μεγάλες ομάδες: των "μεγάλων" ( Δ΄, Ε΄ και ΣΤ΄) και των "μικρών" ( Α΄, Β΄, Γ΄). Η εμπειρία θα  μείνει αξέχαστη σε όλους όχι μόνο γιατί σαν γεγονός είναι πολύ σημαντικό, αλλά και επειδή οι δύο συγγραφείς είναι τόσο αγαπητοί στα παιδιά, τόσο προσιτοί και γνωρίζουν πολύ καλά "από μέσα" την παιδική, την προεφηβική και εφηβική ηλικία καθώς είναι χρόνια στην ενεργό δράση ως εκπαιδευτικοί.

Σας ευχαριστούμε πάρα πολύ για την ωραία εμπειρία που μας χαρίσατε και σας περιμένουμε με αγωνία ξανά για να  μας ταξιδέψετε στον κόσμο του βιβλίου συγγράφοντας μαζί σας καινούριες περιπέτειες και ιστορίες.