Γιορτή λήξης

Την Πέμπτη στις 12 Ιουνίου 2014 πραγματοποιήθηκε η γιορτή λήξης της φετινής σχολικής χρονιάς.

Τη διοργάνωση ανέλαβε η ΣΤ΄ τάξη με τη δασκάλα τους κ. Θανασιά Γ. Η γιορτή είχε θέμα: "Τα μαθητικά τα χρόνια....."

Οι μαθητές μέσα από το θεατρικό τους αναφέρθηκαν σε αναμνήσεις της πενταετούς τους φοίτησης.

Θυμήθηκαν προγράμματα υγιεινής διατροφής (Α΄ και Β΄) και εκστρατείες για την προστασία του περιβάλλοντος με τη βοήθεια της HELMEPA (Γ΄),

έβαλαν "φωτιά στα σύνορα της γης" και ένωσαν τον κόσμο όλο κάτω απ' τα χρώματα του "ουράνιου τόξου" (Δ΄),

τραγούδησαν για την ειρήνη ταξιδεύοντας με το κίτρινο υποβρύχιο των Beatles (Ε΄)

και ξεφάντωσαν με τραγούδια και χορό πάνω στα θρανία.

Στο τέλος όλοι οι μαθητές απόλαυσαν το δροσιστικό παγωτό, που ήταν μια προσφορά του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου μας.