Αρχική σελίδα Το σχολείο μας Εμπλουτισμός εργαστηρίου Πληροφορικής

Εμπλουτισμός εργαστηρίου Πληροφορικής
2η φάση τεχνολογικού εξοπλισμού
Όλες οι Σελίδες

Το 2002 το Υπουργείο Παιδείας εξόπλισε το εργαστήριο Πληροφορικής του Σχολείου μας, όπως και άλλων σχολείων, με 7 Η/Υ, σαρωτές, εκτυπωτές και βιντεοπροβολέα με σκοπό την κάλυψη των εκπαιδευτικών αναγκών.

Κατά το σχολικό έτος 2013-2014 το Σχολείο μας έγινε ΕΑΕΠ με αποτέλεσμα αφενός μεν οι εκπαιδευτικές ανάγκες να αυξηθούν καθώς τώρα στους εκπαιδευτικούς προστίθεται και καθηγητής Πληροφορικής αφετέρου δε το εργαστήριό μας να χρήζει άμεσης αναβάθμισης και εμπλουτισμού με πιο σύγχρονα μηχανήματα. Για το λόγο αυτό στραφήκαμε προς εταιρείες και κρατικές υπηρεσίες από τις οποίες εγγράφως ζητούσαμε χορηγία ηλεκτρονικού εξοπλισμού.

Τελικά στις 31-01-2014 παραλάβαμε 2 Η/Υ, 2 Laptop και 1 βιντεοπροβολέα, ευγενική χορηγία της φαρμακευτικής εταιρείας SANOFI-ΑVENTIS Α.Ε.Β.Ε., την οποία και ευχαριστούμε θερμά.

Οι προσπάθειές μας σίγουρα δε θα σταματήσουν εδώ και θα φροντίζουμε να διατηρούμε το εργαστήριό μας σ' ένα καλό επίπεδο ώστε να προσφέρουμε στους μαθητές μας το καλύτερο δυνατόν.